
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 1000g) here. This product's current Price in India is ₹286 and the lowest final price is ₹48. The average and highest prices are ₹189 and ₹479 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹49 |
|---|---|
| 2nd Jan 2024 | |
| Average Price | ₹189 |
| Based on 1373 days price tracking | |
| Highest Price | ₹479 |
| 15th Nov 2025 | |
| Price | ₹286 |
|---|---|
| MRP | ₹2,000 |
| Savings | ₹1,714 |
| Discount | 85.7% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 1000g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKDMJL6 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 1000g |
| Dimensions | 20.3 x 15.2 x 15.2 cm; 1 kg |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Yellow Dates Peela has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 436 individual ratings. You can rate this product at product review page.