
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Kalmi Dates, 200g) here. This product's current Price in India is ₹112. The average and highest prices are ₹131 and ₹400 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹42 |
|---|---|
| 23rd Sep 2022 | |
| Average Price | ₹131 |
| Based on 1388 days price tracking | |
| Highest Price | ₹400 |
| 4th Nov 2022 | |
| Price | ₹112 |
|---|---|
| MRP | ₹400 |
| Savings | ₹288 |
| Discount | 72% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Kalmi Dates, 200g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKCNJF9 |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 6.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 200 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 8 x 6 x 2 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Kalmi Dates 200g has 6.2 rating out of 10. This average rating is consist of 70 individual ratings. You can rate this product at product review page.