
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Kalmi Dates, 250g) here. This product's current Price in India is ₹122. The average and highest prices are ₹144 and ₹500 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹53 |
|---|---|
| 23rd Sep 2022 | |
| Average Price | ₹144 |
| Based on 1373 days price tracking | |
| Highest Price | ₹500 |
| 4th Nov 2022 | |
| Price | ₹122 |
|---|---|
| MRP | ₹500 |
| Savings | ₹378 |
| Discount | 75.6% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Kalmi Dates, 250g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKBYL6K |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 6.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 250 g (Pack of 1) |
| Country of Origin | India |







Nutzy Premium Dates Kalmi Dates 250g has 6.2 rating out of 10. This average rating is consist of 70 individual ratings. You can rate this product at product review page.