
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 400g) here. This product's current Price in India is ₹143. The average and highest prices are ₹144 and ₹269 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹100 |
|---|---|
| 7th Sep 2022 | |
| Average Price | ₹144 |
| Based on 1373 days price tracking | |
| Highest Price | ₹269 |
| 30th Apr 2024 | |
| Price | ₹143 |
|---|---|
| MRP | ₹800 |
| Savings | ₹657 |
| Discount | 82.12% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 400g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKCXJQT |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 400g |
| Dimensions | 20.32 x 15.24 x 5.08 cm; 400 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Dry red Dates has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 22 individual ratings. You can rate this product at product review page.