
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 750g) here. This product's current Price in India is ₹214. The average and highest prices are ₹217 and ₹2,000 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹150 |
|---|---|
| 8th Sep 2022 | |
| Average Price | ₹217 |
| Based on 1461 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,000 |
| 2nd Apr 2022 | |
| Price | ₹214 |
|---|---|
| MRP | ₹1,500 |
| Savings | ₹1,286 |
| Discount | 85.73% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 750g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKC7WCG |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 750g |
| Dimensions | 20.3 x 15.2 x 12.7 cm; 750 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Yellow Dates Peela has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 436 individual ratings. You can rate this product at product review page.