
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Yellow Dates /Peela Khajoor, 250g) here. This product's current Price in India is ₹122. The average and highest prices are ₹89 and ₹200 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹51 |
|---|---|
| 3rd Jan 2023 | |
| Average Price | ₹89 |
| Based on 1368 days price tracking | |
| Highest Price | ₹200 |
| 4th Jul 2022 | |
| Price | ₹122 |
|---|---|
| MRP | ₹500 |
| Savings | ₹378 |
| Discount | 75.6% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Yellow Dates /Peela Khajoor, 250g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKCF9YS |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 250 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 7 x 5 x 2 cm; 250 g |
| Country of Origin | India |


Nutzy Premium Dates Yellow Dates Peela Khajoor has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 436 individual ratings. You can rate this product at product review page.