
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 800g) here. This product's current Price in India is ₹200. The average and highest prices are ₹263 and ₹488 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹200 |
|---|---|
| 8th Sep 2022 | |
| Average Price | ₹263 |
| Based on 1386 days price tracking | |
| Highest Price | ₹488 |
| 3rd Oct 2023 | |
| Price | ₹200 |
|---|---|
| MRP | ₹1,600 |
| Savings | ₹1,400 |
| Discount | 87.5% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 800g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MK9X2PZ |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 5.8 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 800g |
| Dimensions | 20.3 x 15.2 x 15.2 cm; 800 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Dry red Dates has 5.8 rating out of 10. This average rating is consist of 16 individual ratings. You can rate this product at product review page.