
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry yellow Dates /Peela Chuara, 200g) here. This product's current Price in India is ₹106. The average and highest prices are ₹96 and ₹207 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹54 |
|---|---|
| 27th Jun 2022 | |
| Average Price | ₹96 |
| Based on 1375 days price tracking | |
| Highest Price | ₹207 |
| 1st Oct 2023 | |
| Price | ₹106 |
|---|---|
| MRP | ₹400 |
| Savings | ₹294 |
| Discount | 73.5% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry yellow Dates /Peela Chuara, 200g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKC8K6R |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 200 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 8 x 6 x 2 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |




Nutzy Premium Dates Dry yellow Dates Peela has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 330 individual ratings. You can rate this product at product review page.