
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 200g) here. This product's current Price in India is ₹112. The average and highest prices are ₹84 and ₹184 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹42 |
|---|---|
| 15th Oct 2022 | |
| Average Price | ₹84 |
| Based on 1373 days price tracking | |
| Highest Price | ₹184 |
| 31st Dec 2023 | |
| Price | ₹112 |
|---|---|
| MRP | ₹400 |
| Savings | ₹288 |
| Discount | 72% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 200g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKDB7VK |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 200 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 8 x 6 x 2 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |







Nutzy Premium Dates Yellow Dates Peela has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 436 individual ratings. You can rate this product at product review page.