
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry Yellow Dates / Peela Chuara, 400g) here. This product's current Price in India is ₹143. The average and highest prices are ₹155 and ₹332 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹106 |
|---|---|
| 4th Feb 2023 | |
| Average Price | ₹155 |
| Based on 1373 days price tracking | |
| Highest Price | ₹332 |
| 1st Oct 2023 | |
| Price | ₹143 |
|---|---|
| MRP | ₹800 |
| Savings | ₹657 |
| Discount | 82.12% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry Yellow Dates / Peela Chuara, 400g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKBZXHQ |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 200 g (Pack of 2) |
| Dimensions | 20.32 x 15.24 x 5.08 cm; 400 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Dry Yellow Dates has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 330 individual ratings. You can rate this product at product review page.