
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry Yellow Dates / Peela Chuara, 250g) here. This product's current Price in India is ₹116. The average and highest prices are ₹118 and ₹245 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹67 |
|---|---|
| 23rd Jul 2022 | |
| Average Price | ₹118 |
| Based on 1372 days price tracking | |
| Highest Price | ₹245 |
| 2nd Sep 2023 | |
| Price | ₹116 |
|---|---|
| MRP | ₹500 |
| Savings | ₹384 |
| Discount | 76.8% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry Yellow Dates / Peela Chuara, 250g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKB86NQ |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 250 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 20.32 x 15.24 x 5.08 cm; 250 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Dry Yellow Dates has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 330 individual ratings. You can rate this product at product review page.