
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 200g) here. This product's current Price in India is ₹106. The average and highest prices are ₹83 and ₹175 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹49 |
|---|---|
| 8th Feb 2023 | |
| Average Price | ₹83 |
| Based on 1388 days price tracking | |
| Highest Price | ₹175 |
| 24th Jul 2022 | |
| Price | ₹106 |
|---|---|
| MRP | ₹400 |
| Savings | ₹294 |
| Discount | 73.5% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Dry red Dates / Lal Chuara, 200g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKCF7VX |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 200 g (Pack of 1) |
| Dimensions | 8 x 6 x 2 cm; 200 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Dry red Dates has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 74 individual ratings. You can rate this product at product review page.