
You can check the price history of Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 400g) here. This product's current Price in India is ₹154. The average and highest prices are ₹123 and ₹234 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹82 |
|---|---|
| 31st Mar 2023 | |
| Average Price | ₹123 |
| Based on 1360 days price tracking | |
| Highest Price | ₹234 |
| 7th Dec 2022 | |
| Price | ₹154 |
|---|---|
| MRP | ₹800 |
| Savings | ₹646 |
| Discount | 80.75% |
| Product Name | Nutzy Premium Dates (Yellow Dates / Peela Khajoor, 400g) |
|---|---|
| Store Product Code | B09MKCQYDV |
| Store Name | amazon.in |
| Rating | 7 / 10 |
| Product Manufacturer | Ancy e-retail pvt. ltd. |
| Size | 400g |
| Dimensions | 20.32 x 15.24 x 5.08 cm; 400 g |
| Country of Origin | India |



Nutzy Premium Dates Yellow Dates Peela has 7 rating out of 10. This average rating is consist of 436 individual ratings. You can rate this product at product review page.