
You can check the price history of SUNLU PLA 3D Printer Filament, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Good Vacuum Packaging Consumables, PLA 2kg in Total, 1kg per Spool, Pack of 2,Oak+Coffee Brown here. This product's current Price in USA is $29.99. The average and highest prices are $29.64 and $29.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $23.99 |
|---|---|
| 12th Oct 2025 | |
| Average Price | $29.64 |
| Based on 217 days price tracking | |
| Highest Price | $29.99 |
| 29th Aug 2025 | |
| Price | $29.99 |
|---|---|
| MRP | $29.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU PLA 3D Printer Filament, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Good Vacuum Packaging Consumables, PLA 2kg in Total, 1kg per Spool, Pack of 2,Oak+Coffee Brown |
|---|---|
| Store Product Code | B0FGTPV6VY |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | 2kg Pla Oak+coffee Brown |
| Size | 2 kg |







SUNLU PLA 3D Printer Filament Neatly Wound has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21375 individual ratings. You can rate this product at product review page.