
You can check the price history of SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, Black+Sunny Orange+Lavender Purple+Olive Green here. This product's current Price in USA is $52.99. The average and highest prices are $46.44 and $52.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $40.27 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | $46.44 |
| Based on 275 days price tracking | |
| Highest Price | $52.99 |
| 6th Jul 2025 | |
| Price | $52.99 |
|---|---|
| MRP | $52.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, Black+Sunny Orange+Lavender Purple+Olive Green |
|---|---|
| Store Product Code | B0F6MLLWVK |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | PLA Filament 4kg |
| Model Number | PLA Filament 4kg |
| Color | 4kg Pla Black+orange+purple+olive Green |
| Size | 4 kg |







SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21386 individual ratings. You can rate this product at product review page.