
You can check the price history of SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm,Good Vacuum Packaging Filaments,4kg in Total,1kg per Spool,4Black here. This product's current Price in USA is $42.99. The average and highest prices are $42.21 and $50.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $38.75 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | $42.21 |
| Based on 232 days price tracking | |
| Highest Price | $50.99 |
| 23rd Aug 2025 | |
| Price | $42.99 |
|---|---|
| MRP | $50.99 |
| Savings | $8.00 |
| Discount | 15.68% |
| Product Name | SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm,Good Vacuum Packaging Filaments,4kg in Total,1kg per Spool,4Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0FDWL2849 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | 4000g Pla Black+black+black+black-new Spool |
| Size | 4 kg |







SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21368 individual ratings. You can rate this product at product review page.