
You can check the price history of SUNLU Large Spool 5KG PLA Filament, PLA 3D Printer Filament 1.75mm, Less Stringing Good Layer Adhesion High Toughness,Big Roll PLA Filament, 5KG Spool (11lbs), PLA White here. This product's current Price in USA is $69.99. The average and highest prices are $53.77 and $69.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $50.53 |
|---|---|
| 1st Mar 2026 | |
| Average Price | $53.77 |
| Based on 34 days price tracking | |
| Highest Price | $69.99 |
| 28th Mar 2026 | |
| Price | $69.99 |
|---|---|
| MRP | $69.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU Large Spool 5KG PLA Filament, PLA 3D Printer Filament 1.75mm, Less Stringing Good Layer Adhesion High Toughness,Big Roll PLA Filament, 5KG Spool (11lbs), PLA White |
|---|---|
| Store Product Code | B0FKFZGH55 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | Large Spool PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | Large Spool PLA Filament 1.75mm |
| Color | Large Spool 5kg Pla White New Spool |
| Size | 5 kg |







SUNLU Large Spool 5KG PLA Filament PLA has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21355 individual ratings. You can rate this product at product review page.