
You can check the price history of SUNLU 10kg PLA 3D Printer Filament Bundle,Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, 1kg per Spool,10 Pack,Black+White+Grey+Red+Klein Blue+Green+Vivid Yellow+Sunny Orange+Lavender Purple+Transparent here. This product's current Price in USA is $135.99. The average and highest prices are $146.11 and $169.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $129.19 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | $146.11 |
| Based on 217 days price tracking | |
| Highest Price | $169.99 |
| 29th Aug 2025 | |
| Price | $135.99 |
|---|---|
| MRP | $169.99 |
| Savings | $34.00 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | SUNLU 10kg PLA 3D Printer Filament Bundle,Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, 1kg per Spool,10 Pack,Black+White+Grey+Red+Klein Blue+Green+Vivid Yellow+Sunny Orange+Lavender Purple+Transparent |
|---|---|
| Store Product Code | B0FFGK999S |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | Bundles 10kg - Black+white+grey+red+klein Blue+green+vivid Yellow+sunny Orange+lavender Purple+transparent |
| Size | 10 kg |







SUNLU 10kg PLA 3D Printer Filament BundleNeatly has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21368 individual ratings. You can rate this product at product review page.