
You can check the price history of SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g, 4Black here. This product's current Price in USA is $42.99. The average and highest prices are $46.21 and $100.00 respectively.
| Lowest Ever Price | $39.98 |
|---|---|
| 12th Oct 2025 | |
| Average Price | $46.21 |
| Based on 834 days price tracking | |
| Highest Price | $100.00 |
| 22nd Dec 2023 | |
| Price | $42.99 |
|---|---|
| MRP | $50.99 |
| Savings | $8.00 |
| Discount | 15.68% |
| Product Name | SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g, 4Black |
|---|---|
| Store Product Code | B0CN119CHL |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | 4000g Pla Black+black+black+black |
| Size | 4 kg |






SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21320 individual ratings. You can rate this product at product review page.