
You can check the price history of SUNLU 2kg PLA 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm, Neatly Wound 3D Printing Filament 1.75mm, 2000g Filament Good Vacuum Packaging, 2kg in Total, 1kg per Spool, Pack of 2, White+White here. This product's current Price in USA is $29.99. The average and highest prices are $30.71 and $42.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $22.79 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | $30.71 |
| Based on 2322 days price tracking | |
| Highest Price | $42.99 |
| 2nd Jan 2022 | |
| Price | $29.99 |
|---|---|
| MRP | $29.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU 2kg PLA 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm, Neatly Wound 3D Printing Filament 1.75mm, 2000g Filament Good Vacuum Packaging, 2kg in Total, 1kg per Spool, Pack of 2, White+White |
|---|---|
| Store Product Code | B07XT7Q733 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | PLA Filament 1.75mm |
| Color | 2000g-pla White+white |
| Size | 2 kg |






SUNLU 2kg PLA 3D Printer Filament PLA has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21386 individual ratings. You can rate this product at product review page.