
You can check the price history of SUNLU 3D Printer Filament 10kg Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum-Sealed,1kg per Spool, 10 Pack, (5 spools of Black and 5 spools of White) here. This product's current Price in USA is $103.98. The average and highest prices are $110.46 and $129.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $98.79 |
|---|---|
| 20th Nov 2025 | |
| Average Price | $110.46 |
| Based on 217 days price tracking | |
| Highest Price | $129.99 |
| 29th Aug 2025 | |
| Price | $103.98 |
|---|---|
| MRP | $129.99 |
| Savings | $26.01 |
| Discount | 20.00% |
| Product Name | SUNLU 3D Printer Filament 10kg Bundle, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum-Sealed,1kg per Spool, 10 Pack, (5 spools of Black and 5 spools of White) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FFG8JX5R |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | Bundles 10kg - 5 White+5 Black |
| Size | 10 kg |







SUNLU 3D Printer Filament 10kg Bundle Neatly has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21386 individual ratings. You can rate this product at product review page.