
You can check the price history of SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle Multicolor, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g PLA,Clear (White +Red+Blue+Green) here. This product's current Price in USA is $45.04. The average and highest prices are $52.49 and $52.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $45.04 |
|---|---|
| 28th Mar 2026 | |
| Average Price | $52.49 |
| Based on 71 days price tracking | |
| Highest Price | $52.99 |
| 22nd Jan 2026 | |
| Price | $45.04 |
|---|---|
| MRP | $52.99 |
| Savings | $7.95 |
| Discount | 15.00% |
| Product Name | SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle Multicolor, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g PLA,Clear (White +Red+Blue+Green) |
|---|---|
| Store Product Code | B0FT7G1Z5B |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | PLA Filament 4kg |
| Model Number | PLA Filament 4kg |
| Color | 4kg Pla Clear White+clear Red+clear Blue+clear Green |
| Size | 4 kg |







SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21355 individual ratings. You can rate this product at product review page.