
You can check the price history of SUNLU 3D Printer Filament, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Fit Most FDM 3D Printers, 1kg Spool (2.2lbs), 330 Meters, Transparent 3D Printing Filament, Clear Orange here. This product's current Price in USA is $17.99. The average and highest prices are $19.20 and $23.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $11.99 |
|---|---|
| 16th Jul 2025 | |
| Average Price | $19.20 |
| Based on 1023 days price tracking | |
| Highest Price | $23.99 |
| 15th Jun 2023 | |
| Price | $17.99 |
|---|---|
| MRP | $19.99 |
| Savings | $2.00 |
| Discount | 10.00% |
| Product Name | SUNLU 3D Printer Filament, Neatly Wound PLA Filament 1.75 mm, Dimensional Accuracy + /- 0.02mm, Fit Most FDM 3D Printers, 1kg Spool (2.2lbs), 330 Meters, Transparent 3D Printing Filament, Clear Orange |
|---|---|
| Store Product Code | B0C3J1X41K |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | SUNLU 3D Printer Filament Clear Series |
| Model Number | SUNLU 3D Printer Filament Clear Series |
| Color | 1kg Transparent Pla Orange |
| Size | 1 kg |






SUNLU 3D Printer Filament Neatly Wound PLA has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21418 individual ratings. You can rate this product at product review page.