
You can check the price history of SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle Multicolor, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g, Black+White+Klein Blue+Red here. This product's current Price in USA is $47.69. The average and highest prices are $47.79 and $52.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $40.27 |
|---|---|
| 19th Nov 2025 | |
| Average Price | $47.79 |
| Based on 198 days price tracking | |
| Highest Price | $52.99 |
| 18th Sep 2025 | |
| Price | $47.69 |
|---|---|
| MRP | $52.99 |
| Savings | $5.30 |
| Discount | 10.00% |
| Product Name | SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle Multicolor, Neatly Wound PLA Filament 1.75mm ±0.02mm, Individually Vacuum Packed, 4kg in Total, 1kg per Spool, 4 Pack, 4000g, Black+White+Klein Blue+Red |
|---|---|
| Store Product Code | B0FKMZB2C4 |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | 4000g Pla Black+white+klein Blue+red |
| Size | 4 kg |







SUNLU 4kg PLA 3D Printer Filament Bundle has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21320 individual ratings. You can rate this product at product review page.