
You can check the price history of SUNLU 3D Printer Filament - 1.75mm PLA, Light Gold, 1kg Spool (2.2lbs), FDM 3D Printer Compatible here. This product's current Price in USA is $19.99. The average and highest prices are $19.64 and $23.99 respectively.
| Lowest Ever Price | $14.39 |
|---|---|
| 2nd Dec 2025 | |
| Average Price | $19.64 |
| Based on 1453 days price tracking | |
| Highest Price | $23.99 |
| 11th Apr 2022 | |
| Price | $19.99 |
|---|---|
| MRP | $19.99 |
| Savings | $0.00 |
| Discount | 0% |
| Product Name | SUNLU 3D Printer Filament - 1.75mm PLA, Light Gold, 1kg Spool (2.2lbs), FDM 3D Printer Compatible |
|---|---|
| Store Product Code | B09S8S6SVV |
| Store Name | amazon.com |
| Brand | SUNLU |
| Rating | 8.8 / 10 |
| Category | 3D Printing Filament |
| Product Manufacturer | SUNLUGW |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Model Number | 3D Printer Filament PLA Filament 1.75mm |
| Color | 1kg Pla Light Gold |
| Size | 1 kg |






SUNLU 3D Printer Filament - 1.75mm PLA has 8.8 rating out of 10. This average rating is consist of 21383 individual ratings. You can rate this product at product review page.