
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹5,119 and the lowest final price is ₹4,863. The average and highest prices are ₹5,119 and ₹5,119 respectively. The current offer price of the product is ₹5,017, which is ₹102 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹4,863 |
|---|---|
| 13th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹5,119 |
| 18th Feb 2022 | |
| Average Price | ₹5,119 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,119 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹5,017 |
|---|---|
| Price | ₹5,119 |
| MRP | ₹22,500 |
| Savings | ₹17,483 |
| Discount | 77.70% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ8BG58 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 0.5 mm G10x10 |
| Size | 100x10 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 3.04W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 2 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.