
You can check the price history of Raisco 10x10 Ft Cricket Practice Net (0.5 mm Blue) here. This product's current Price in India is ₹1,999 and the lowest final price is ₹129. The average and highest prices are ₹1,199 and ₹1,999 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹129 |
|---|---|
| 13th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹136 |
| 9th Sep 2025 | |
| Average Price | ₹1,199 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,999 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹1,999 |
|---|
| Product Name | Raisco 10x10 Ft Cricket Practice Net (0.5 mm Blue) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ988MB |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 0.5 mm G10x10 |
| Model Number | 0.5 mm G10x10 |
| Size | 10x10 Feet |
| Dimensions | 3.05L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |


Raisco 10x10 Ft Cricket Practice Net 0.5 has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 194 individual ratings. You can rate this product at product review page.