
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (2.5mm Thickness, 10x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹799 and the lowest final price is ₹759. The average and highest prices are ₹1,177 and ₹6,599 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹759 |
|---|---|
| 13th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹799 |
| 26th Mar 2022 | |
| Average Price | ₹1,177 |
| Based on 1528 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,599 |
| 4th May 2024 | |
| Price | ₹799 |
|---|---|
| MRP | ₹2,999 |
| Savings | ₹2,200 |
| Discount | 73.35% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (2.5mm Thickness, 10x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ8VFY5 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 2.5mm G20x10 |
| Size | 10x10 Feet |
| Dimensions | 6.1L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |



Raisco Green Cricket Practice Net 2.5mm Thickness has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 63 individual ratings. You can rate this product at product review page.