
You can check the price history of RAISCO Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 10x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹5,760 and the lowest final price is ₹232. The average and highest prices are ₹3,592 and ₹5,760 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹232 |
|---|---|
| 13th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹244 |
| 30th Aug 2025 | |
| Average Price | ₹3,592 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,760 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹5,760 |
|---|
| Product Name | RAISCO Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 10x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ7XCW6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker, Raisco Nets Maker kesar Ganj Meerut (UP) India Email: Info@raisco.in | www.raisco.in |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Size | 10x10 Feet |
| Dimensions | 3.05L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |


RAISCO Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.