
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 75x15 Feet) here. This product's current Price in India is ₹5,399 and the lowest final price is ₹232. The average and highest prices are ₹2,851 and ₹5,399 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹232 |
|---|---|
| 18th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹244 |
| 27th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,851 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹5,399 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹5,399 |
|---|---|
| MRP | ₹7,999 |
| Savings | ₹2,600 |
| Discount | 32.50% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 75x15 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ82SCD |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Size | 75x15 Feet |
| Dimensions | 10L x 10W Centimeters |
| Country of Origin | India |



Raisco Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.