
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹12,799 and the lowest final price is ₹12,159. The average and highest prices are ₹12,799 and ₹12,799 respectively. The current offer price of the product is ₹12,543, which is ₹256 less than the average price.
| Lowest Ever Offer Price | ₹12,159 |
|---|---|
| 11th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹12,799 |
| 18th Feb 2022 | |
| Average Price | ₹12,799 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹12,799 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price after Coupon or Discount | ₹12,543 |
|---|---|
| Price | ₹12,799 |
| MRP | ₹22,500 |
| Savings | ₹9,957 |
| Discount | 44.25% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ7PX59 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 0.5 mm G10x10 |
| Size | 100x10 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 3.04W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 2 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.