
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (2.5mm Thickness, 20x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹1,399. The average and highest prices are ₹1,629 and ₹6,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹499 |
|---|---|
| 16th May 2018 | |
| Average Price | ₹1,629 |
| Based on 2939 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,599 |
| 12th Dec 2023 | |
| Price | ₹1,399 |
|---|---|
| MRP | ₹2,899 |
| Savings | ₹1,500 |
| Discount | 51.74% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (2.5mm Thickness, 20x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B01M6B7XVV |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 2.5mm G20x10 |
| Model Number | 2.5mm G20x10 |
| Size | 20x10 Feet |
| Dimensions | 6.1L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |



Raisco Green Cricket Practice Net 2.5mm Thickness has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 63 individual ratings. You can rate this product at product review page.