
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 80x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹2,560. The average and highest prices are ₹2,500 and ₹2,560 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,299 |
|---|---|
| 24th Dec 2022 | |
| Average Price | ₹2,500 |
| Based on 1788 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,560 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹2,560 |
|---|---|
| MRP | ₹3,999 |
| Savings | ₹1,439 |
| Discount | 35.98% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 80x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B093C939QK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1 mm G80x10 |
| Model Number | 1 mm G80x10 |
| Size | 80x10 Feet |
| Dimensions | 24.38L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 1 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 146 individual ratings. You can rate this product at product review page.