
You can check the price history of RAISCO Green Cricket Practice Net (0.5 mm Thickness, 100x15 Feet) here. This product's current Price in India is ₹2,699. The average and highest prices are ₹2,821 and ₹3,599 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,617 |
|---|---|
| 2nd Apr 2023 | |
| Average Price | ₹2,821 |
| Based on 2621 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,599 |
| 29th Mar 2019 | |
| Price | ₹2,699 |
|---|---|
| MRP | ₹7,999 |
| Savings | ₹5,300 |
| Discount | 66.25% |
| Product Name | RAISCO Green Cricket Practice Net (0.5 mm Thickness, 100x15 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JDRVGRK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker , Meerut UP, sports udyog |
| Model Number | 0.5 mm G100x15 |
| Model Number | 0.5 mm G100x15 |
| Size | 100x15 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 4.57W Meters |
| Country of Origin | India |





RAISCO Green Cricket Practice Net 0.5 mm has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 194 individual ratings. You can rate this product at product review page.