
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 42x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹999. The average and highest prices are ₹1,013 and ₹2,300 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹899 |
|---|---|
| 12th Oct 2019 | |
| Average Price | ₹1,013 |
| Based on 2424 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,300 |
| 12th Jul 2022 | |
| Price | ₹999 |
|---|---|
| MRP | ₹8,999 |
| Savings | ₹8,000 |
| Discount | 88.89% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 42x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JCVBSCG |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1 mm G42x10 |
| Model Number | 1 mm G42x10 |
| Size | 42x10 Feet |
| Dimensions | 12.8L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |

Raisco Green Cricket Practice Net 1 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 146 individual ratings. You can rate this product at product review page.