
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 100x20 Feet) here. This product's current Price in India is ₹9,599 and the lowest final price is ₹232. The average and highest prices are ₹6,161 and ₹9,599 respectively.
| Lowest Ever Offer Price | ₹232 |
|---|---|
| 13th Sep 2025 | |
| Lowest Ever Price | ₹244 |
| 3rd Jul 2025 | |
| Average Price | ₹6,161 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹9,599 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹9,599 |
|---|---|
| MRP | ₹22,500 |
| Savings | ₹12,901 |
| Discount | 57.33% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 100x20 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ9HRVF |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Size | 100x20 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 6.1W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.