
You can check the price history of RAISCO Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 10x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹299. The average and highest prices are ₹342 and ₹665 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹244 |
|---|---|
| 30th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹342 |
| Based on 2621 days price tracking | |
| Highest Price | ₹665 |
| 12th Jul 2022 | |
| Price | ₹299 |
|---|---|
| MRP | ₹800 |
| Savings | ₹501 |
| Discount | 62.62% |
| Product Name | RAISCO Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 10x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JFG3WV3 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker, Raisco Nets Maker kesar Ganj Meerut (UP) India Email: Info@raisco.in | www.raisco.in |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Size | 10x10 Feet |
| Dimensions | 3.05L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |


RAISCO Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.