
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 30x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹699. The average and highest prices are ₹680 and ₹960 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹450 |
|---|---|
| 15th Jan 2022 | |
| Average Price | ₹680 |
| Based on 2400 days price tracking | |
| Highest Price | ₹960 |
| 30th Jun 2023 | |
| Price | ₹699 |
|---|---|
| MRP | ₹999 |
| Savings | ₹300 |
| Discount | 30.03% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 30x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JVYDSVP |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1 mm G30x10 |
| Model Number | 1 mm G30x10 |
| Size | 30x10 Feet |
| Dimensions | 9.14L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 1 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 146 individual ratings. You can rate this product at product review page.