
You can check the price history of RAISCO Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 100x15 Feet) here. This product's current Price in India is ₹3,799. The average and highest prices are ₹3,782 and ₹6,899 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹3,100 |
|---|---|
| 15th Jan 2022 | |
| Average Price | ₹3,782 |
| Based on 2671 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,899 |
| 12th Jul 2022 | |
| Price | ₹3,799 |
|---|---|
| MRP | ₹11,999 |
| Savings | ₹8,200 |
| Discount | 68.33% |
| Product Name | RAISCO Green Cricket Practice Net (1 mm Thickness, 100x15 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JCVDBSN |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker, Raisco Nets Maker kesar Ganj Meerut (UP) India Email: Info@raisco.in | www.raisco.in |
| Model Number | 1 mm G100x15 |
| Model Number | 1 mm G100x15 |
| Size | 100x15 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 4.57W Meters |
| Country of Origin | India |


RAISCO Green Cricket Practice Net 1 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 146 individual ratings. You can rate this product at product review page.