
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 80x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹3,839. The average and highest prices are ₹2,983 and ₹3,839 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹244 |
|---|---|
| 30th Jun 2025 | |
| Average Price | ₹2,983 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹3,839 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹3,839 |
|---|---|
| MRP | ₹12,999 |
| Savings | ₹9,160 |
| Discount | 70.46% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 80x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ6HM5X |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1.5 mm G10x10 |
| Size | 80x10 Feet |
| Dimensions | 24.38L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |





Raisco Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.