
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹1,920. The average and highest prices are ₹1,571 and ₹1,920 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹639 |
|---|---|
| 7th Oct 2024 | |
| Average Price | ₹1,571 |
| Based on 1564 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,920 |
| 18th Feb 2022 | |
| Price | ₹1,920 |
|---|---|
| MRP | ₹22,500 |
| Savings | ₹20,580 |
| Discount | 91.46% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (2 mm Thickness, 100x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B09SQ8QSTS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 0.5 mm G10x10 |
| Size | 100x10 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 3.04W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 2 mm has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 7 individual ratings. You can rate this product at product review page.