
You can check the price history of Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 40x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹1,920. The average and highest prices are ₹1,429 and ₹1,920 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹719 |
|---|---|
| 27th Dec 2022 | |
| Average Price | ₹1,429 |
| Based on 1920 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,920 |
| 19th Apr 2022 | |
| Price | ₹1,920 |
|---|---|
| MRP | ₹22,500 |
| Savings | ₹20,580 |
| Discount | 91.46% |
| Product Name | Raisco Green Cricket Practice Net (1.5 mm Thickness, 40x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B08NXCDKPL |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker |
| Model Number | 1.5 mm G40x10 |
| Model Number | 1.5 mm G40x10 |
| Size | 40x10 Feet |
| Dimensions | 12.19L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Green Cricket Practice Net 1.5 mm has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.