
You can check the price history of RAISCO Green Cricket Practice Net (0.5 mm Thickness, 40x10 Feet) here. This product's current Price in India is ₹719. The average and highest prices are ₹778 and ₹1,122 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹683 |
|---|---|
| 12th Nov 2019 | |
| Average Price | ₹778 |
| Based on 2400 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,122 |
| 24th Apr 2023 | |
| Price | ₹719 |
|---|---|
| MRP | ₹1,450 |
| Savings | ₹731 |
| Discount | 50.41% |
| Product Name | RAISCO Green Cricket Practice Net (0.5 mm Thickness, 40x10 Feet) |
|---|---|
| Store Product Code | B07JFGYDDW |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.6 / 10 |
| Category | Cricket Kits |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker kesar Ganj Meerut (UP) India Email: Info@raisco.in | www.raisco.in, sports udyog |
| Model Number | 0.5 mm G40x10 |
| Model Number | 0.5 mm G40x10 |
| Size | 40x10 Feet |
| Dimensions | 10L x 10W Centimeters |
| Country of Origin | India |




RAISCO Green Cricket Practice Net 0.5 mm has 7.6 rating out of 10. This average rating is consist of 194 individual ratings. You can rate this product at product review page.