
You can check the price history of Raisco Cricket NET 100X10 Cricket Net (Blue) here. This product's current Price in India is ₹1,600. The average and highest prices are ₹1,715 and ₹2,225 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,400 |
|---|---|
| 2nd Jul 2025 | |
| Average Price | ₹1,715 |
| Based on 2717 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,225 |
| 21st Apr 2020 | |
| Price | ₹1,600 |
|---|---|
| MRP | ₹3,999 |
| Savings | ₹2,399 |
| Discount | 59.98% |
| Product Name | Raisco Cricket NET 100X10 Cricket Net (Blue) |
|---|---|
| Store Product Code | B078ZCM5G6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | sports udyog |
| Model Number | 702A |
| Model Number | 702A |
| Size | 100x10 Feet |
| Dimensions | 30.48L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |
Raisco Cricket NET 100X10 Cricket Net Blue has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 64 individual ratings. You can rate this product at product review page.