
You can check the price history of Raisco 60x10Feet(600 Square Feet) Nylon Practice Cricket Net (Green) here. This product's current Price in India is ₹915. The average and highest prices are ₹997 and ₹1,080 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹915 |
|---|---|
| 20th Apr 2026 | |
| Average Price | ₹997 |
| Based on 1920 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,080 |
| 28th Feb 2021 | |
| Price | ₹915 |
|---|---|
| MRP | ₹2,200 |
| Savings | ₹1,285 |
| Discount | 58.40% |
| Product Name | Raisco 60x10Feet(600 Square Feet) Nylon Practice Cricket Net (Green) |
|---|---|
| Store Product Code | B08WPW86H6 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 7.2 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker, Raisco Nets Maker |
| Model Number | 0.5 mm G60x10 |
| Model Number | 0.5 mm G60x10 |
| Size | 60x10 Feet |
| Dimensions | 18.29L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |



Raisco 60x10Feet600 Square Feet Nylon Practice Cricket has 7.2 rating out of 10. This average rating is consist of 64 individual ratings. You can rate this product at product review page.