
You can check the price history of RAISCO 30X10, Foot Nylon Cricket Practice Net (Green) here. This product's current Price in India is ₹1,750. The average and highest prices are ₹1,375 and ₹2,630 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹594 |
|---|---|
| 30th Nov 2022 | |
| Average Price | ₹1,375 |
| Based on 2676 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,630 |
| 12th Jul 2022 | |
| Price | ₹1,750 |
|---|---|
| MRP | ₹11,999 |
| Savings | ₹10,249 |
| Discount | 85.41% |
| Product Name | RAISCO 30X10, Foot Nylon Cricket Practice Net (Green) |
|---|---|
| Store Product Code | B07KR7WJ3J |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | RAISCO |
| Rating | 6.6 / 10 |
| Category | Nets |
| Product Manufacturer | Raisco Nets Maker, Raisco Nets Maker kesar Ganj Meerut (UP) India Email: Info@raisco.in | www.raisco.in |
| Model Number | 1.5 mm G30x10 |
| Model Number | 1.5 mm G30x10 |
| Size | 30x10 Feet |
| Dimensions | 9.14L x 3.05W Meters |
| Country of Origin | India |
RAISCO 30X10 Foot Nylon Cricket Practice Net has 6.6 rating out of 10. This average rating is consist of 44 individual ratings. You can rate this product at product review page.