
You can check the price history of Mahaware Polypropylene Plastic Container - 425ml, Set of 12, Blue and White here. This product's current Price in India is ₹855. The average and highest prices are ₹825 and ₹1,113 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹400 |
|---|---|
| 11th Aug 2022 | |
| Average Price | ₹825 |
| Based on 1970 days price tracking | |
| Highest Price | ₹1,113 |
| 15th Mar 2023 | |
| Price | ₹855 |
|---|---|
| MRP | ₹1,849 |
| Savings | ₹994 |
| Discount | 53.75% |
| Product Name | Mahaware Polypropylene Plastic Container - 425ml, Set of 12, Blue and White |
|---|---|
| Store Product Code | B07XTQ48YK |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Mahaware |
| Rating | 8.2 / 10 |
| Category | Jars & Containers |
| Product Manufacturer | +91-9900112298, Mahaware India |
| Color | Blue |
| Size | 425ml |
| Dimensions | 18.4L x 9.9W x 4.5H Centimeters |
| Country of Origin | India |
Mahaware Polypropylene Plastic Container - 425ml Set has 8.2 rating out of 10. This average rating is consist of 1681 individual ratings. You can rate this product at product review page.