
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping, Memory Foam Pillows (21 x 15 x 5 Inch, Set of 4 - Light Grey) here. This product's current Price in India is ₹6,320. The average and highest prices are ₹4,478 and ₹6,321 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹1,192 |
|---|---|
| 19th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹4,478 |
| Based on 716 days price tracking | |
| Highest Price | ₹6,321 |
| 8th Nov 2025 | |
| Price | ₹6,320 |
|---|---|
| MRP | ₹6,690 |
| Savings | ₹370 |
| Discount | 5.530% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping, Memory Foam Pillows (21 x 15 x 5 Inch, Set of 4 - Light Grey) |
|---|---|
| Store Product Code | B0D132VF7Z |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 5" Thick - Set of 4 |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Small |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.