
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 4 - Light Grey, Medium - Slim) here. This product's current Price in India is ₹2,658. The average and highest prices are ₹2,670 and ₹2,967 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹807 |
|---|---|
| 3rd Aug 2025 | |
| Average Price | ₹2,670 |
| Based on 566 days price tracking | |
| Highest Price | ₹2,967 |
| 23rd Sep 2025 | |
| Price | ₹2,658 |
|---|---|
| MRP | ₹4,665 |
| Savings | ₹2,007 |
| Discount | 43.02% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (23 x 15 x 2.5 inch, Set of 4 - Light Grey, Medium - Slim) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGQBXS9 |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 2.5" Thick - Set of 4 |
| Model Name | 2.5" Thick |
| Size | Medium |
| Dimensions | 63.5L x 10.2W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.