
You can check the price history of Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Light Grey, Large - Thick) here. This product's current Price in India is ₹4,368. The average and highest prices are ₹4,384 and ₹4,875 respectively.
| Lowest Ever Price | ₹827 |
|---|---|
| 18th Jul 2025 | |
| Average Price | ₹4,384 |
| Based on 567 days price tracking | |
| Highest Price | ₹4,875 |
| 23rd Sep 2025 | |
| Price | ₹4,368 |
|---|---|
| MRP | ₹7,665 |
| Savings | ₹3,297 |
| Discount | 43.01% |
| Product Name | Wakefit Memory Foam Pillow | 1 Year Warranty | Orthopedic Pillows for Neck Pain, Pillow Memory Foam, Memory Pillow for Sleeping (25 x 15 x 4 inch, Set of 4 - Light Grey, Large - Thick) |
|---|---|
| Store Product Code | B0DGGRVQBS |
| Store Name | amazon.in |
| Brand | Wakefit |
| Rating | 8.4 / 10 |
| Category | Standard Pillows |
| Product Manufacturer | Wakefit Innovations Limited |
| Model Number | 5" Thick - Set of 4 |
| Model Name | 5" Thick |
| Size | Large |
| Dimensions | 53.4L x 38W Centimeters |
| Country of Origin | India |
Wakefit Memory Foam Pillow 1 Year has 8.4 rating out of 10. This average rating is consist of 58 individual ratings. You can rate this product at product review page.